Oznamy
23.01.2011 15:07:30
Publikované: Patrik Milán

Za priateľom a predsedom Ing. Ladislavom Sandtnerom

Každý odchod je ťažký – o to ťažší ten, z ktorého už niet návratu. Pre toho kto odchádza a aj pre tých, ktorí zostávajú. Ale súboj s ťažkou chorobou sa iba málokedy podarí vyhrať a je to vždy výhra iba dočasná. Žiaľ, nepodarilo sa to ani zakladateľovi a predsedovi nášho zväzu záhradkárov v obci a dobrému priateľovi pánovi Ing. Ladislavovi Sandtnerovi, ktorí zomrel 23. januára 2011.

Statočne bojoval do poslednej chvíle a veril, alebo možno iba nedával najavo nepriaznivé skóre. Smrť nám vzala vzácneho človeka. Odišiel človek nesmierne angažovaný, tvorivý, organizačne schopný a pracovitý, človek ktorý sa dokázal tešiť zo svojej práce a ktorý sa o túto radosť rád podelil. Odišiel človek, ktorého sme obdivovali pre jeho ľudskú vyrovnanosť a pohodu, ktorú si nenechával iba pre seba. Bol našim nenápadným radcom, ktorý nám svoje bohaté skúsenosti odovzdával s takou radosťou s akou sa odovzdáva dar.

Mal ešte veľa pracovných plánov ako ďalej rozvíjať činnosť zväzu záhradkárov, ako vylepšovať svoju záhradu, ktorá bola jeho pýchou i radosťou.

Odišiel jeden z nás, ktorý tu s nami žil, pracoval a tvoril po našom boku, dýchal s nami jeden vzduch, tešil sa z farieb kvetov, zo zarosených strapcov hrozna a vône jabĺk zo svojej záhrady, obdivoval nádheru prírody. Milý Laco, budeš nám všetkým veľmi chýbať! V našich mysliach a srdciach ostávaš navždy.

Česť Tvojej pamiatke!

© Ivanskí záhradkári. Designed by Oneguard, s.r.o.